Biz Kimiz?

mucahit-caliskan-kimdir-fotoğraf-mcmib

MC MİB Kimdir?
Ülkemizde internetin yaygın olmadığı 2003 yılında, markaların interneti etkili kullanmaları için fikir üreten blog site olarak kurulduk.
Başta çok üzerine düşmeden bilgiler aktardık ve fikirlerimizin inanılmaz başarı getirmesinin ardından, daha fazla firmaya ulaşması gerektiğini düşündük.

Köklü bir değişim ile fikirlerimizi ücretsiz olarak dünyanın her tarafına sunabileceğimiz web sitemizi oluşturduk.  Web Tasarım, Sosyal Medya, Google AdWords Reklamları, SEO Optimizasyonu gibi alanlarda da fikirler sunmaya başladık. Kuruluşumuzdan günümüze kadar ücretsiz olarak markaların internet dünyasında gelişmesi için mücadele etmekteyiz. Kısaca biz; Türkiye’nin ilk ve alanında tek ”Ücretsiz İnternet Fikirleri” platformuyuz.

Günümüze kadar 10.000+ internet fikirleri sunduk. Fikirlerimiz Türkiye’nin ve dünyanın önemli markaları tarafından kullanıldı. Bu başarılarımızın devamı için, fikirlerimizi sürekli güncellemekte, gelişen internet dünyasını yakından takip etmekteyiz.

MC MİB, fikirlerimizden yararlanan her markaya istediği yazılım veya tasarım şirketiyle çalışma özgürlüğü sunmuş ve kazancı her zaman ikinci planda tutmuştur. Fikirlerimizle internet dünyasında başarıya ulaşan markalar, kendi web sitelerinde MC MİB imzasını kullanarak, bizim için en büyük jest ve teşekkürü sunmuştur. Daha nice fikirlere, nice başarılara…

Logomuz;
Logomuzda ki kırmızı çizgi fikir sunduğumuz markaları temsil eder. Diğer gri renkteki çizgiler ise rakiplerini. Rakipler kendi aralarında yarışıp sıralamayı değiştirebilir ancak, fikir sunduğumuz markanın önüne geçemez. Çizgilerin boyu aynıdır, bunun en büyük sebebi; hiçbir rakibimizi küçümsemeyiz! Roly Smith’in dediği gibi, Başarılı kişi; işiyle ilgili sorunun ne olduğunu rakiplerinden önce öğrenen kişidir.

Yuvarlak çizgiler ise bizi temsil eder. Markaları ve rakiplerinin tamamını kapsamaktayız. Markalarımıza fikir sunarken rakiplerini de unutmayız ve hamlelerini takip ederiz. Logomuz sadece 1 kez değişti. 2003 yılında yine aynı anlamları taşıyan ancak farklı simgelerle ifade edilen logo kullandık. 2013 yılında (10.Yılımızda) kökü bir değişikliğe gittik ve son olarak bu logomuzu kullandık.

Renklerimiz;
Kırmızı
Dikkat çekici, iddialı, istek uyandıran, heyecanı ve tutkuyu simgeler.
Gri işinde ciddi ve otoriter olduğumuzu simgeler.